Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zobacz także

Nasza pomoc dla Ukrainy trwa

Z przyjemnością informujemy, że do Państwowego Instytutu Chirurgii i...

Pomoc dla Ukrainy

Wolontariusze naszej Fundacji już po raz kolejny przekazywali dary...

Dostawa lekarstw, sprzętu i wyposażenia medycznego

Dziś do Miejskiego Szpitala w Kijowie dotarła koordynowana przez...

POLACY SOLIDARNI Z UKRAINĄ – POMOC I WSPARCIE! 🇵🇱♥️🇺🇦

Organizujemy zbiórkę rzeczy potrzebnych dla Uchodźców w Ukrainy! 🇺🇦 Oficjalne...

Udostępnij

W dniu dzisiejszym obchodzimy po raz jedenasty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – działaczy i żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy sprzeciwili się powojennej okupacji sowieckiej naszego kraju, oderwaniu od Polski Kresów Wschodnich i wprowadzeniu rządów komunistycznych.

Żołnierzami Wyklętymi – Niezłomnymi nazywamy ofiary stalinowskich zbrodni i więzień, ale pamiętajmy także, że nimi są także żołnierze Armii Krajowej (głównie z Kresów Wschodnich), którzy po II wojnie światowej dostali się do niewoli sowieckiej i w latach 1944-1959 odbywali często kilkunastoletnie wyroki w najcięższych łagrach sowieckich.

Członkowie naszego Stowarzyszenia – Łagiernicy Żołnierze AK – jak sami siebie od lat nazywają.

Kochani Kombatanci, w dniu Waszego święta dziękujemy bardzo za Waszą służbę na rzecz Niepodległej Polski, za przetrwanie męczarni w sowieckich więzieniach i obozach. Za świadectwo, którym od lat się z nami dzielicie. Życzymy Wam wiele zdrowia i wszelkiej pomyślności ! 200 lat !

Zmarłym wieczna pamięć i chwała. Cześć Ich Pamięci.

Wszystkich prosimy – Wspomnijmy dziś wszystkich Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych, w tym trudnym czasie ponownej inwazji sowieckiej – tym razem na Ukrainę.

O godz. 12.00 zapraszamy Wszystkich Państwa do obejrzenia na naszym profilu bezpośredniej transmisji z uroczystego otwarcia Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Chwała Bohaterom !

Zarząd Stowarzyszenia