„Historia wspomnień Bohatera” – intro

Zobacz także

Piknik historyczny „ZwyciężyliśMY” i uroczystości rocznicowe

z okazji 82 rocznicy inwazji sowieckiej na Polskę17.09.2021 r.,...

Polska360.org : Portal dla Polonii Świata

W niezwykle trudnym z powodu pandemii COVID-19 roku 2020...

Obóz dla dzieci i młodzieży „Wielcy Polacy inspiracją dla młodych pokoleń”

W dniach 6 - 13 sierpnia 2022 r. nasza...

„Nóż w Plecy” – obchody rocznicowe

16 września 2022 r., w przeddzień 83 rocznicy sowieckiej...

Udostępnij

Szanowni Państwo,

Fundacja Polska360 zaprasza wszystkich bardzo serdecznie na nowy cykl słuchowisk  pt. „Historia wspomnień Bohatera” zrealizowanego w ramach projektu „Historia Jednej Piosenki oraz wspomnień Bohatera”

Cztery słuchowiska poświęcone polskim „cichym Bohaterom”, które powstały na podstawie autentycznych wspomnień żołnierzy AK, którzy pochodzą z Kresów Wschodnich II RP i walczyli o niepodległość Polski w czasie i tuż po II wojnie światowej. Opowieści pełne patriotyzmu, bólu i niesprawiedliwości, jakiej doznali prześladowani przez sowiecki reżim Polacy w latach 1944-1958. Cztery słuchowiska i cztery Bohaterki, które opowiadają o swoich trudnych przeżyciach. „Historia Wspomnień Bohatera” to szansa, by poznać bliżej ich losy, wsłuchując się w opowieści przedstawione w wyjątkowy sposób, narracji i dźwięków. 

Już dziś zapraszamy do wysłuchania skrótowego intro zapowiadającego całość , które mamy nadzieję zaciekawi i zachęci wszystkich do wysłuchania czterech wzruszający historii  w całości.

Wszystkie cztery opowieści znajdą Państwo na specjalnie dedykowanej stronie wraz z pierwszą częścią projektu – www.hjp.polska360.com.pl

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka, Fundacja Wsparcia Historii i Kultury Polskiej, a także Fundacja Opieki i Jedności  Kresowian. Partner medialny: Polska360TV.

Dofinasowanie: MKIDN, IDMN, FP

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Bardzo dziękujemy wszystkich za wszelakie wsparcie oraz pomoc  podczas realizacji projektu.