Projekt „Język Polski, Historia i Kultura – warsztaty online – 2020”

Zobacz także

Kolejne wyjątkowe spotkanie w Ośrodku

Dziś w naszym Ośrodku dla uchodźców z Ukrainy w...

ŚWIĘTO ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – KRESOWYCH ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

(25.02-01.03.2021 R.) 9 marca 2021 Za nami, dziesiąte już obchody Narodowego Dnia...

Historia Jednej Piosenki oraz Wspomnień Bohatera – edycja 2022

Szanowni Państwo! Fundacja Polska360 rusza z projektem “Historia Jednej Piosenki” realizowanym...

Obóz dla polskich dzieci z Białorusi cz. 3 – zakończenie

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie obozu. Uczestnicy...

Udostępnij

Miło jest nam poinformować Państwa, iż nasza Fundacja dzięki wsparciu finansowemu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zrealizowała w 2020 r. lekcje online z jęz. polskiego, kultury i historii polskiej dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Białorusi. W dobie pandemii poprzez przystępne i atrakcyjne w formie i treści materiały edukacyjne w formie video lekcji pragnęliśmy wspomóc naszych Rodaków w podjęciu lub zaktywizowaniu systematycznej nauki jęz. polskiego, historii i tradycji polskich za pomocą nowoczesnego kanału Youtube i oferowanych przez niego bezpłatnych lekcji z udziałem wysokokwalifikowanych, doświadczonych nauczycieli z Polski. Dodatkowym rezultatem realizacji zadania był zakup i przekazanie w ramach projektu na Białoruś 5 laptopów do wykorzystania przez uczniów czy nauczycieli do codziennej nauki, w tym zdalnej, oraz 2 rzutników niezmiernie przydatnych przy realizacji lekcji stacjonarnych oraz zajęć dodatkowych czy uroczystości patriotycznych integrujących lokalną społeczność polską niezależnie od wieku. Mamy nadzieję na kontynuację tego pożytecznego projektu także w 2021 r.

Zarząd i zespół

Projekt dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.


Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.