Relacja z projektu muzycznego pt.  „Koncert Jedności i Pokoju” 2023

Zobacz także

„Cukrownicy – bohaterowie naszej niepodległości” Wirtualna wystawa

Szanowni Państwo, Fundacja Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie Krzepi"...

Obóz językowo-historyczny dla polskich dzieci z Białorusi „W drodze do Niepodległej”

W dniach 13-19 sierpnia mieliśmy okazję organizować wyjątkowy projekt,...

Kolejne dary dla Ośrodka

Dziękujemy Darczyńcom za kolejne dary - sprzęt sportowy dla...

Udostępnij

W niedzielę 29 października 2023 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ząbkach odbył się koncert “Jedności i Pokoju”. Wyjątkowe wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Polska360.

Główną ideą koncertu było szerzenie takich wartości jak miłość, jedność, braterstwo i pokój. Muzyczne spotkanie było okazją do międzynarodowej integracji wszystkich, którzy je sobie cenią.

Podczas koncertu “Jedności i Pokoju” na scenie wystąpili młodzi zdolni artyści z Polski i Ukrainy. Byli to Grechna, Nazar Tatsyshyn, Weronika Zdzieborska, Michał Steciak, Beata Kurda oraz Julia Tłuczkiewicz.

Artyści wykonali piękne, popularne i ponadczasowe utwory z repertuaru wielkich polskich i zagranicznych artystów. Wśród przebojów usłyszeliśmy m.in. “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, “Kocham Cię życie” Edyty Geppert, “Nauczmy się żyć obok siebie” Zbigniewa Wodeckiego, a także “The Prayer”, “Vivo per lei”, “Ave Maria” oraz ukraińską piosenkę “O Mamie”.

Żywimy nadzieję, że to wyjątkowe, międzynarodowe spotkanie dostarczyło widzom niezapomnianych wzruszeń i refleksji. Niech przesłanie, które niósł koncert “Jedności i Pokoju”, będzie zawsze bliskie nam i wszystkim ludziom na całym świecie.

Wszyscy, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w koncercie ani na żywo, ani online mogą uczynić to w każdej chwili. Nagranie dostępne jest pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=yBgu3LtDGwM  (emisja zaczyna sie od 25 min)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji koncertu “Jedności i Pokoju”!

Partnerami projektu byli: Urząd Miasta Ząbki, MOK Ząbki, Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, Fundacja Rzeczypospolitej Polonika, Fundacja Opieki i Jedności Kresowian. Partner medialny: Polska360 tv

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2023