Koncert „Pamiętajmy” – Zaproszenie

Zobacz także

Efekty zbiórki

Kochani,zebrane w ramach zbiórki Stowarzyszenia i jej partnerów dary...

Warsztaty edukacyjne i wystawa „Kresy Wschodnie II RP – ich historia i zagłada” Białobrzegi, 13-16.08.2019 r.

Na zaproszenie naszej Fundacji w dniach 13-16.08.2019 r. przybyła...

Obóz językowo-historyczny dla polskich dzieci z Białorusi „W drodze do Niepodległej”

W dniach 13-19 sierpnia mieliśmy okazję organizować wyjątkowy projekt,...

84. rocznica napaści sowieckiej na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka

W dniu 17.09 odbędą się uroczystości upamiętniające 84. rocznice...

Udostępnij

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej zaprasza serdecznie na kolejne wyjątkowe wydarzenie historyczno-muzyczne pt. “Pamiętajmy”.

Podczas  koncertu połączonego z prezentacjami multimedialnymi opowiemy o żołnierzach AK, którzy w czasie i po II wojnie światowej walczyli o polską niepodległość na terenie Kresów Wschodnich II RP, za co trafiali do najcięższych sowieckich łagrów. Powracali do swych domów na Kresach lub do powojennej Polski w II połowie lat 50-tych XX w., gdy świat starał się już zapomnieć o koszmarze wojny. Chcielibyśmy, żeby polskie społeczeństwo nie zapomniało i przekazywało te historie dalej.

Koncert jest kontynuacją poprzednich edycji koncertu “Pamiętajmy” z lat 2021 i 2022. W ciekawej formie łączącej muzykę oraz treści historyczne przybliżymy widzom sylwetki kolejnych żołnierzy oraz ich rodzin, które zasługują na to, żeby świat o nich usłyszał.

Na scenie zobaczymy młodych artystów, którzy zaśpiewają popularne polskie pieśni i piosenki dedykowane naszym Bohaterom.

Koncert “Pamiętajmy” odbędzie  się 30 września 2023 roku o godz. 18:00 w Centrum Dialogu Kultur przy ul. Kościuszki 27a w Węgrowie. Wstęp wolny!

Wszystkich tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w koncercie informujemy, że wydarzenie będzie transmitowane online na stronie Facebook oraz kanale YouTube Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Partnerami są: Fundacja Polska360, Centrum Dialogu Kultur, Fundacja RP Polonika oraz Fundacja Opieki i Jedności Kresowian. Partner medialny: Polska360tv

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2023”