Obchody rocznicy inwazji sowieckiej na Polskę

Zobacz także

Obóz dla polskich dzieci z Białorusi cz. 2

Każdy dzień obozu naszej Fundacji dla dzieci polskich z...

„Zaszum Nam Polsko” – cykl koncertów patriotycznych

Fundacja Polska360 pragnie zaprosić wszystkich Państwa na wydarzenie muzyczno-historyczne...

POLACY SOLIDARNI Z UKRAINĄ – POMOC I WSPARCIE! 🇵🇱♥️🇺🇦

Organizujemy zbiórkę rzeczy potrzebnych dla Uchodźców w Ukrainy! 🇺🇦 Oficjalne...

Nasz dom dla uchodźców w TVP3

12.03.22 r. TVP3 wyemitowała reportaż z kończącego się remontu...

Udostępnij

Jak co roku o godz. 17.00 dnia 17 września rozpoczęły się obchody rocznicy inwazji sowieckiej na Polskę pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w Warszawie.

Wśród delegacji organizacji kombatanckich i osób represjonowanych prze Sowietów – Związku Sybiraków, Rodziny Policyjnej 1939, Federacji Rodzin Katyńskich i innych środowisk i władz państwowych oraz samorządowych nie mogło zabraknąć także delegacji naszej Fundacji. Oprócz tradycyjnego wieńca przy Pomniku, nasi członkowie złożyli także wiązankę kwiatów wraz z Sybirakami przy głazie upamiętniającym Matki Sybiraczki.

W tym wyjątkowym dniu składamy także naszym, kochanym Kombatantom Armii Krajowej represjonowanym przez Sowietów i członkom Ich rodzin oraz Sybirakom z Polski i Kresów życzenia wielu lat w zdrowiu. Szczególną troską ogarniamy Kombatantów AK i Sybiraków na Białorusi zmagających się z represjami reżimu Łukaszenki. Jesteśmy z Wami!

Sytuacja na Ukrainie i Białorusi pokazuje jak ważne jest upowszechnianie w Polsce i na świecie prawdy o wydarzeniach z przeszłości i teraźniejszości.

Pamiętajmy! Upowszechniajmy!