RELACJA z „KONCERTU JEDNOŚCI I POKOJU”- WĘGRÓW 2022

Zobacz także

Tu padły pierwsze strzały – Szymankowo-Tczew 1.09.2021

Jak co roku, także w 2021 r. nasza Fundacja...

Dary dla ośrodka Polska360 od PKO BP i PKO Leasing S.A.

Właśnie dotarły do naszego ośrodka Polska360 dla uchodźców z...

XXXIV MIĘDZYNARODOWY ZJAZD ŁAGIERNIKÓW ŻOŁNIERZY AK – RELACJA

W dniu 30 maja z różnych części Kresów II...

Bitwa Warszawska i Operacja Niemeńska 1920 r.

ZOBACZ WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ WYSTAWY Z przyjemnością informujemy, iż w dniach...

Udostępnij

…Mówimy głośne TAK dla solidarności i pokoju

Razem jesteśmy w stanie zrobić znacznie więcej. Jesteśmy przekonani, że ten symboliczny koncert będzie wyrazem naszego wsparcia dla przeżywających trudne chwile obywateli ukraińskich, w tym licznych grup Polaków na Ukrainie, a także podziękowaniem tym, którzy tak licznie się w pomoc im od lutego 2022 r. zaangażowali.”

Tymi słowami rozpoczął się wczorajszy koncert „Jedności i Pokoju” zorganizowany przez Fundacje Polska360 – 24 października w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.

Załażeniem ww. wydarzenia było dodać nadziei i  wiary na lepsze jutro,  oraz zwrócić uwagę na uczucie jakim jest miłość, przyjaźń i braterstwo, które budują dobro w  każdym człowieku.

Zaprezentowany  stacjonarnie oraz online program był jednoczesnym hołdem dla wszystkich Bohaterów walk o niepodległość swoich Ojczyzn i  okazją do zintegrowania polskich oraz ukraińskich środowisk wokół pielęgnowania jedności i pokoju.

Pieśni i piosenki wykonane w jez. polskim i ukraińskim połączone były z fragmentami utworów literackich oraz prezentacjami video.

W koncercie wystąpili Artyści z Polski i Ukrainy: : Halyna Shevchuk, Nazar Tatsyshyn, Maciej Wróblewski, Michał Steciak, Weronika Zdzieborska oraz Uczestnicy konkursu The Voice of Powiat z Wołomina pod kierunkiem Klaudii Cituk .

Główny Organizator – Fundacja Polska360

Partnerzy projektu:

  • Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur
  • Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej
  • Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka
  • Fundacja Wsparcia Historii i Kultury Polskiej
  • Fundacja Opieki i Jedności Kresowian

Partner medialny: Polska360 tv

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.